Cudowna moc WITAMIN A,B i C w kosmetykach

/

Praktycznie każdy kosmetyk będzie miał w swoim składzie witaminy. Warto wiedzieć jakie właściwości poszczególne witaminy mają i jakie mogą pełnić funkcje w kosmetykach. Niektóre pomagają nam wyleczyć dolegliwości inne zaś pogłębią problemy z cerą. Warto sprawdzić, które działają kojąco na skórę.

Witaminy znajdujące się w składach kosmetyków były praktycznie od początku ich produkcji. Często na podstawie poszczególnych witamin tworzono preparaty, które miały odpowiadać na poszczególne problemy ze skórą.

Witamina A przyśpiesza odnowę

Witamin A będzie występować w formie retinolu oraz pochodnych. Można oczekiwać, że poprawi wygląd skóry, uelastycznia i odmładza. Witamina A pośrednio wpływa na syntezę kolagenu i elastyczny, dlatego można oczekiwać, że poprawiona będzie jędrność oraz elastyczność skóry, uda się pokonać problem z drobnymi zmarszczkami. Dodatkowo neutralizuje się również niszczycielskie wolne rodniki, opóźnia się procesy starzenia. Liczyć można na działanie złuszczające, doskonale walczy z przebarwieniami na skórze, odblokowuje pory.

Witamina B łagodzi podrażnienia

Witaminy z grupy B to wiele różnorakich związków jakie pojawiają się w medycynie, jednak dla kosmetyki najważniejsza będzie witamina B5 a więc kwas pantotenowy. Charakteryzuje się on tym, że wpływa na podziały komórkowe w naskórku i będzie przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek, poprawia gojenie i łagodzi podrażnienia.

Odżywiona skóra

Może również poprawić wilgotność i pigmentację na skórze, która będzie dzięki temu gładsza i bardziej elastyczna. Włosom będzie zapewniać ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, rozdwajaniem się końcówek, dalej również ochronę przed zbyt wczesnym siwieniem.

Witamina C odświeża i ujędrnia

Witamina C przede wszystkim jest bardzo cenna dlatego, że charakteryzuje się zatrzymaniem działania wolnych rodników tlenowych. Oprócz tego będzie pobudzać syntezę kolagenu oraz elastyny, poprawia w jakieś mierze mikro cyrkulację, ponieważ odpowiada za to, że nasze naczynka włosowate stają się bardziej elastyczne.

Działa złuszczająco na naskórek, na piegi oraz przebarwienia. Kosmetyki z witaminą C są dobre dla cery dojrzałej, zmęczonej oraz zwiotczałej. Poprawiają sprężystość oraz jędrność. Witamina C ma istotny wpływ na przemiany biochemiczne w organizmie i jej dostarczenie do organizmu będzie bardzo ważne.