Witamina C w proszku – właściwości i zastosowanie

/

Prawo- czy lewoskrętna?

Lewoskrętna witamina C będzie uważana za lepszą oraz lepiej przyswajalną. Ze źródeł internetowych można się dowiedzieć, że jednak w aptece tak dobrej witaminy nie kupimy. Dowiemy się, także że w suplementach i tabletkach pojawia się wyłącznie ta prawoskrętna, a wiec taka która przyswaja się gorzej. Wokoło lewoskrętnej witaminy krążyło wiele mitów łącznie z tym, który mówił, że leczy ona nowotwory.

Czy będzie trzeba się tym martwić? Okazuje się, że jednak nie trzeba. Dobrzy specjaliści, medycy oraz farmaceuci wielokrotnie już podkreślają, że nie ma się czego obawiać, ponieważ w medycznych preparatach mamy witaminę C w takiej formie, która jest dobrze przyswajalna. Po prostu producenci zazwyczaj w ogóle nie piszą o tym czy witamina będzie lewo czy prawoskrętna, ogólnie jest po prostu dobrze przyswajalna.

Sproszkowana postać witaminy C

Ten raczej internetowy podział stał się jedynie inspiracją dla tego, że sproszkowana witamina C jest obecnie łatwo dostępna i stosunkowo tania, dlatego to będzie można zaliczyć jej na plus. Co można z taką witaminą zrobić? Sami możemy przygotować sobie napój, który postawi nas na nogi albo też będziemy mogli zapewnić organizmowi dawkę witaminy C, niektórzy sami przygotowują dzięki niej kosmetyki.

Witamina C w proszku

Dlaczego jest to tak ważna witamina?

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że działa na wiele aspektów związanych z naszym organizmem. To między innymi bardzo silny przeciwutleniacz, dzięki czemu spowolnione będą procesy starzenia się organizmu. Zwiększy się również przyswajalność żelaza, poprawia się odporność, przeciwdziała się zmęczeniu, wspiera układ nerwowy. Będzie stosowana zewnętrznie na skórę, rozjaśni piegi oraz przebarwienia. Wpłynie na lepszą produkcję elastyczny oraz kolagenu.

Przepisy z witaminą C

Jeśli tylko pojawia się problem z przeziębieniem czy grypą szybko będzie można ten problem zatrzymać, jeśli zastosujemy prosty napój. Potrzebujemy łyżeczki witaminy w proszku, do tego dwie łyżeczki cukru albo miodu i szklankę letniej wody. Tak przygotowane składniki mieszamy ze sobą i popijamy w zależności od potrzeb kilka szklanek dziennie. Napój ma cytrynowo – słodkawy smak i na pewno będzie bardzo przyjemny a jednocześnie dobrze będzie wpływał na nasz organizm, dlatego warto sobie go przygotowywać, by chronić się przed przeziębieniami.