Witamina C - ranking produktów

/

Kwas askorbinowy, znany jako witamina C nie tylko odpowiada za naszą odporność ale także pomaga w prawidłowej syntezie kolagenu, który jest białkiem budulcowym wystepujacym min. w sercu czy wątrobie a także w skórze. Witamina C jest substancją silnie antyoksydacyjną, dzięki czemu eliminuje wolne rodniki odpowiedzialne za wiele ciężkich chorób jak np nowotwory. Kwas L- askorbinowy wspomaga wchłanianie żelaza i wapnia. 

Witamina C - ranking produktów 2018

Poddaliśmy analizie różne rodzaje witaminy C: płynną, w proszku oraz w tabletkach. Wyłoniliśmy zwycięzcę na podstawie jakości samego produktu, zawartości kwasu askorbionwego w składzie oraz stosunku jakości do ceny. Poniżej przedstaiwamy złotą piątkę, która wg, naszej opinii warta jest zainteresowania ze strony konsumenta.

 

1. DuoLife Vita C- forma płynna 

 


Zwycięzcą została płynna forma witaminy C firmy Duo Life. Produkt w pełni naturalny, pozwala na przyswojenie do organizmu 100% dziennego zapotrzebowania na tę witaminę. Dodatkowo stosunek jakości do ceny jest niski, a płynna forma przekona każdego, kto ma problemy z połknięciem tabletki. Witamina C w płynie jest także najlepiej przyswajalną formą dla naszego organizmu. 

 

2. Witamina C-olway z kolagenem

Witamina C wzbogacona o kolagen, dzięki czemu jest on łatwo przyswajalny dla organizmu w połączeniu z kwasem askorbinowym. 30 saszetek w cenie 200 zł plasuje tą pozycję na 2gim miejscu rankingu. Dodatkowo forma w jakiej otrzymujemy produkt wymaga rozmieszania go w wodzie co za tym idzie nie jest on tak łatwy i szybki w przyjmowaniu jak nasz faworyt. 

 

3. Witamina C Liposomalna o smaku ananasowym

 


Witamina C od tego producenta zawiera substancje konserwujące, a stosunek jakości do ceny jest średni. Ananasowy smak zapewne zasmakuje i ułatwi przyjmowanie preparatu dzieciom. 

 

4. Cheers Witamina C 

 

Kolejny suplement diety to witamina C wzbogacona o kwas elagowy i selen. Produkt zamknięty w kapsułkach, które na pewno nie przemówią do każdego kto nie lubi doustnej formy przyjmowania leków w postaci tabletki. Produkt bezglutenowy. Stosunek jakości do ceny jak najbardziej na plus. 

 

5.  Liquid C 

 

Suplement w płynie. Wzbogacony w formułę antyoksydantów, chroniących przed negatywnym wpływem wolnych rodników. Łatwa forma podania. 

 

Podsumowanie

Witamina C jest niezbędna do funkcjonowania naszego organizmu. Często nie jesteśmy w stanie dostarczyć wystarczajacej ilości tego kwasu do organizmu w sposób naturalny. Wpływ środowiska na produkty zawierające tą witaminę działa destruktywnie przez co zjadane przez nas owoce i warzywa nie dostarczają nam wystarczającej ilości kwasu askorbinowego. Dlatego suplementacja witaminą C dobrej jakości jest tak ważna i niezbędna dla prawidłowego funkcjonwnaia naszego organizmu. Zwycięzki suplement firmy Duo Life to bardzo dobry produkt, dla osób chcących uzupełnić niedobory witmainy C, a przy tym nie przepłacić.

 

 

  • 2 lipca 2018