Czy witamina C leczy raka? Czy dożylne wlewy witaminy C mogą wyleczyć nowotwory?

/

Zwolennicy terapii z witaminą C przekonują, że będzie to skuteczny sposób na raka a podana dożylnie będzie niszczyć wszelkie guzy nowotworowe. Jednak niektórzy naukowcy ostrzegają, że niekiedy taka terapia może bardziej zaszkodzić niż pomóc, dlatego trzeba będzie na nią bardzo uważać.

Czy witamina C leczy raka?

Takie pytanie pojawia się ciągle praktycznie od lat 70-tych minionego wieku, gdy zaczęto badać właściwości witaminy C w walce z nowotworami. Ostatnio o witaminie C w leczeniu raka zrobiło się głośno w roku 2014, gdy naukowcy z Bostonu podali wyniki badań dotyczące terapii raka tą witaminą. Uważają, że wyniki były imponujące, tak bardzo że wezwali rząd USA do dalszego prowadzenia badań. Jest jednak wielu lekarzy i specjalistów, którzy taki zapał studzą. Ostatnio udało się bowiem ustalić, że taka terapia może w niektórych przypadkach również zaszkodzić.

Eksperyment był prowadzony głównie na myszach. Udało się go przeprowadzić również na 22 pacjentkach z nowotworem jajnika w zaawansowanej formie. Połączenie dawki witaminy C z nowotworem miało sprawia, że uda się zatrzymać postęp choroby w organizmie. Często rzeczywiście widać było szybsze umieranie komórek rakowych.

Sposoby przyjmowania witaminy C

Najlepszą metodą wspomagania kuracji antyrakowej będzie więc teoretycznie wprowadzenie wlewu witaminy C, ponieważ dzięki temu działa szybko i zaczyna docierać do tych miejsc, gdzie będzie najbardziej potrzebna. Teoretycznie doustne podawanie witaminy ma już nie przynosić tak dobrych efektów. Naukowcy z Bostonu nie są jednak pierwszymi, którzy prowadzili akie badania i uważają, że dożylne podanie witaminy C będzie wsparciem dla osoby, która zmaga się z nowotworem.

Witamina C dożylnie

Jak udało się ustalić liczne już badania pokazały, że wysokie dawki witaminy C podawane dożylnie zwracają uwagę na to, że możliwa stanie się walka z nowotworami. Coraz częściej można również słyszeć o tym, że terapia witaminą C ma powodować również, że będziemy mieli lepsza jakość życia poprawią się funkcje fizyczne raz umysłowe a także emocjonalne.

Łagodzić będzie zmęczenie, ból, nudności. Można oczekiwać również na lepszy apetyt. Przeprowadzone badania są cenne i obiecujące, ale tak naprawdę jako o medycznej wartości trudno tutaj mówić. Wydaje się, że w tym kierunku konieczne są jeszcze dalsze prace, które pozwolą skutecznie ocenić jaka może być wartość tego składnika dla naszego organizmu w walce z bolącym kręgosłupem.